Łóżka rehabilitacyjne na wynajem – rozwiązanie dla osób z czasowymi problemami motorycznymi

Łóżka rehabilitacyjne to rozwiązanie stworzone specjalnie dla osób leżących, niemogących sprawnie poruszać się, wymagających opieki. Chwilowe problemy zdrowotne spowodowane przebytym wypadkiem lub chorobą, będą o wiele łatwiejsze do przejścia. Łóżko dostosowane do osób z ograniczeniami motorycznymi, pomoże sprawniej zmienić pozycję i ułatwi pionizację. Dzięki możliwości wygodniejszego ułożenia się, pomaga zapobiec odleżynom.

Jakie rozwiązanie rozważyć, w przypadku osób po wypadkach i potrzebujących czasowo wsparcia?

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego, to dobra opcja do rozważenia, gdy osoba chora wymaga czasowej opieki. Nie trzeba brać pod uwagę zakupu własnego sprzętu. Firma oferująca tego typu usługę, dostarczy łóżko pod wskazany adres i dokona montażu. Cena wynajmu jest atrakcyjna i liczona na okres miesiąca. Dlatego jest, to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Koszt wynajmu jest o wiele mniejszy niż cena zakupu własnego sprzętu rehabilitacyjnego. Zwłaszcza w przypadku, gdy łóżko jest niezbędne, tylko przez krótki okres czasu.

Jakie korzyści wynikają z wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego?

  1. zmniejszenie prawdopodobieństwa powstawania odleżyn, pozycja osoby z ograniczeniem ruchowym, może być w łatwy sposób zmieniona
  2. łatwiejsze przebieranie i mycie osoby chorej, bez potrzeby dźwigania i nadwyrężania kręgosłupa opiekuna
  3. pilot sterujący ułatwia choremu, samodzielną zmianę pozycji
  4. trapez z wyciągiem pomaga w pionizacji i samodzielnej zmianie ułożenia
  5. obecność barierek zwiększa bezpieczeństwo osoby chorej, chroni przed upadkiem z łóżka
  6. opiekun ma ułatwione zadanie przy codziennej pielęgnacji podopiecznego
  7. łóżka posiadają koła ułatwiające przemieszczanie sprzętu w pomieszczeniu, posiadają blokadę przed niekontrolowaną zmianą miejsca

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych to ogromne wsparcie dla rodziny osoby chorej

Dzięki takiej możliwości, sprawowanie opieki jest dużo łatwiejsze dla bliskich. Nie ma konieczności ponoszenia ogromnych kosztów zakupu nowego łóżka. Dzięki wypożyczalni godne warunki są możliwe do osiągnięcia, w zaciszu domowym. Zakup nowego łóżka to duże obciążenie finansowe. Przy opiece nad osobą starszą lub obłożnie chorą, bardzo ważne jest obniżenie niepotrzebnych kosztów. Zakup potrzebnych leków i środków higienicznych jest już sporym wydatkiem. Dlatego comiesięczna opłata za wynajem jest o wiele łatwiejsza do udźwignięcia, niż duża jednorazowa inwestycja związana z zakupem. W przypadku osób ograniczonych ruchowo przez krótki przedział czasowy, jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Ponoszone koszty są o wiele mniejsze.

Sprzęt użytkowany krótkotrwałe nie zajmuje miejsca w momencie wyjścia z choroby. Korzystając z usług wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych nie trzeba martwić się transportem, wniesieniem ani montażem łóżka. Cała procedura jest w kwestii firmy użyczającej sprzęt. Koszt zakupu nowego łóżka rehabilitacyjnego to około 1300 zł, zależnie od wybranego wariantu. Natomiast wypożyczenie tego typu łóżka wiąże się z miesięczną kwotą rzędu 120 zł. To znaczna różnica w cenie. Wiele rodzin nie jest w stanie wydać jednorazowo taką kwotę pieniędzy. Dlatego skorzystanie z oferty wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych, jest świetnym rozwiązaniem tego problemu. Dodatkowo w przypadku krótkotrwałego zapotrzebowania na tego typu łóżko, jest to opcja bardziej ekonomiczna. Wystarczy zwrócić sprzęt gdy już nie będzie potrzebny.