Wakacje 2021: na kiedy zaplanować i gdzie wyjechać?

Rok 2020 totalnie odwrócił naszą codzienność, a co gorsza w pewnym stopniu ograniczył swobody. Pandemia wirusa Covid-19 sprawiła, że musieliśmy się zmierzyć z odwołaniem imprez masowych, zamknięciem miejsc kultury, gastronomi, części sklepów, a swojego czasu nawet granic z innymi Państwami, co ograniczyło możliwości poróżowania. Nic dziwnego, że ponownie budzą się w nas obawy, co do tegorocznego urlopu. Walka z pandemią nadal nie została zażegana, a różnego rodzaju obostrzenia raz zyskują, a raz tracą na sile. Czego zatem należy się spodziewać w 2021? O to, co warto wiedzieć:

Na kiedy zaplanować urlop 2021?

Dłuższy urlop 2021 najlepiej zaplanować na ciepłe miesiące roku i to bez względu na to, czy chcemy go spędzić w kraju, czy za granicą. Po pierwszym roku pandemii, wiemy już, że koronawirus ma tendencje typowe dla wirusów grypy, zatem przybiera na sile, jesienią i zimą. Oznacza to, że od kwietnia do września powinniśmy spodziewać się największego luzu. W tym okresie możemy liczyć na dostęp do ośrodków wypoczynkowych i lokali gastronomicznych. Na pewno nadal, wszystkie miejsca turystyczne będą funkcjonowały w dużym reżimie sanitarnym. Dlatego wakacje 2021 lepiej zaplanować z większym wyprzedzeniem. W innym przypadku możemy zetknąć się z brakiem wolnych miejsc w hotelach i pensjonatach.

Gdzie wyjechać na wakacje 2021?

Nadal powinniśmy mieć na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie swoje, jak i otoczenia. W myśl tego lepiej unikać tych najbardziej popularnych kurortów, gdzie zawsze jest tłoczno. Niech wakacje 2021 staną się okazją do wyciszenia wśród najpiękniejszej natury. Nasz kraj kryje w sobie wyjątkowe miejsca, które pozwalają uniknąć tłumów, a całkiem atrakcyjnie spędzić czas. Małe nadmorskie miasteczka, mazurskie wsie oraz spokojne górskie regiony, gwarantują udany, a przede wszystkim bezpieczny wypoczynek.

Atrakcyjne wakacje 2021 za granicą!

Dostęp do ciepłego morza, piękne plaże, a przede wszystkim gwarancja udanej pogody, to właśnie tym głównie kuszą nas zagraniczne kurorty. W dodatku, wakacje za granicą, nie są droższe niż w kraju, a dostarczają nam nowych doznań, pozwalają lepiej poznać świat oraz obce kultury. Mimo chwil poważnego zagrożenia, jakie niósł wirus Covid-19 i napawania niepewnością, nadal możemy korzystać z uroków świata i spędzić również urlop 2021 za granicą. Jak się okazuje biura podróży nie rezygnują z organizowania wycieczek do najpopularniejszych kierunków w Europie, czyli Bułgarii, Grecji, Chorwacji, czy też Hiszpanii. Poza tym podróżować możemy również do niektórych państw niezrzeszonych w ramach Unii Europejskiej. Dzięki temu również wakacje 2021 możemy spędzić, w lubianej przez Polaków Turcji, Czarnogórze, czy też Tunezji. Nadal jednak musimy pamiętać o trwającej pandemii koronowirusa. Dlatego przed każdą podróżą zagraniczną, należy sprawdzić aktualne informacje dotyczące zasad przyjmowania podróżnych z zagranicy. Wszystko po to, by uniknąć niechcianego rozczarowania. Warto zweryfikować, czy dany kraj nie nakłada obowiązkowej kwarantanny, po przekroczeniu granicy, lub posiadania potwierdzenia negatywnego testu na Covid-19, wykonanego w ciągu 48 godzin przed podróżą.

1 komentarz

Dodaj komentarz