Uroki Kotliny Kłodzkiej. Glamping w Starej Morawie

Stara Morawa to urokliwa wieś na Dolnym Śląsku. Znajduje się w gminie Stronie Śląskie w powiecie kłodzkim. Jest to popularna turystycznie okolica. Liczne atrakcje wokół zachęcają do odwiedzenia tego magicznego miejsca. Miejscowość leży w dolinie rzeki Morawki, która rozgranicza dwa pasma górskie – Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika. To położenie pozwala na korzystanie zarówno z uroków gór, jak i położonego w sąsiedztwie zalewu w Starej Morawie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co oferuje Kotlina Kłodzka.

Glamping – domki kopułowe i jurty na wynajem

W okolicy Starej Morawy możemy skorzystać z oferty glampingowej. Jest to jeden z najnowszych trendów turystycznych, który bardzo szybko zdobywa popularność. Słowo glamping wzięło swoją nazwę z połączenia dwóch innych słów (glamorous i camping). Trend polega na połączeniu luksusowych noclegów z bliskością natury. Dzięki temu możemy poczuć się jak na tradycyjnym campingu, jednocześnie mieszkając w komfortowych warunkach.

Jest to doskonała alternatywa, która cenią sobie bliskość przyrody i chcą doświadczać jej uroków. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszą one jednak borykać się z trudnościami, które występują na tradycyjnym campingu. Robactwo, dyskomfort, czy brak zaplecza BHP zniechęcają do tradycyjnych rozwiązań wiele osób. Jednak gdzie znaleźć miejsca glampingowe w Kotlinie Kłodzkiej?

Noclegi w Starej Morawie

Nietypową ofertę glampingową znajdziemy w ośrodku 4 żywioły w Starej Morawie. Obiekt oferuje noclegi w domkach kopułowych i jurtach do wynajęcia. Są to drewniane konstrukcje, zbudowane na planie koła. Choć wyglądem mogą one przypominać niecodzienny namiot lub domek letniskowy, są to obiekty całoroczne. Zarówno jurty, jak i domki kopułowe, posiadają ekologiczny system ogrzewania i klimatyzację. Budynki mają 35m2 powierzchni użytkowej.

Podzielone zostały na strefę wypoczynkową, aneks kuchenny z jadalnią oraz łazienkę z prysznicem. Zasadniczą różnicą między jurtami a domkami kopułowymi jest widok jaki oferują. W jurtach znajdziemy świetlik, czyli okrągłe okno dachowe. Pozwala ono na obserwowanie nieba z poziomu podłogi lub łóżka na antresoli. W domkach kopułowych znajdziemy przeszklony trójkąt, złożony z drzwi i okien. Oferuje on niezwykły widok na góry. Szukasz oferty glampingowej? Sprawdź noclegi w Starej Morawie: https://4zywioly.art