10 najbardziej otyłych krajów na świecie

10. Mikronezja

Jest to niewielki kraj składający się z ponad 600 wysp, Mikronezja zajmuje 10 miejsca za swój 45,8% wskaźnik otyłości, a ciekawostką jest to, że trendy żywieniowe i żywność w tym kraju są importowane głównie z USA, co może być czynnikiem wysokiego wskaźnika otyłości.

9. Kiribati

Kiribati ma wskaźnik otyłości na poziomie 46%, gdzie brak świadomości spustoszenia, jakie może spowodować otyłość, jest jedną z przyczyn wysokiego wskaźnika otyłości.

8. Samoa

Wiele krajów w obszarze Pacyfiku jest dość otyłych, a Samoa nie jest wyjątkiem ze wskaźnikiem otyłości wynoszącym 47,3%, co jest przyczyną znacznie większej obecności cukrzycy typu 2, a także chorób układu krążenia.

7. Tonga

Wyspy Pacyfiku są najgorszym obszarem na świecie pod względem otyłości, a powodem jest często import tłustej żywności z krajów rozwiniętych. W Tonga 40% populacji ma cukrzycę typu 2, a jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest import taniego mięsa pełnego tłuszczu z Nowej Zelandii, znanego jako mutton flaps, które jest spożywane w całym kraju.

6. Niue

Otyłość to ciężka choroba cywilizacyjna, 81,7% ludzi w Niue ma nadwagę, a wskaźnik otyłości wynosi 50%. Nie bez powodu średnia długość życia wynosi tam tylko 70 lat.

5. Tuvalu

51,6% ludzi w Tuvalu jest otyłych. Kobiety mają wyższy odsetek otyłości w porównaniu do mężczyzn w tym kraju.

4. Wyspy Marshalla

Niska średnia długość życia wynosząca 70 lat jest powszechna na Wyspach Marshalla, gdzie wskaźnik otyłości wynosi 52,9%.

3. Palau

55,3% mieszkańców Palau jest otyłych. Kolejny kraj na Pacyfiku, można by pomyśleć, że ludzie mieszkający na wyspach będą całkiem sprawni, ale prawda jest zupełnie odwrotna. 78,4% populacji Palau powyżej 15 roku życia ma co najmniej nadwagę.

2. Wyspy Cooka

Podczas gdy wskaźnik otyłości wynoszący 55,3% jest alarmujący sam w sobie, Wyspy Cooka mają populację, w której 90,9% ludzi ma nadwagę i otyłość, co w zasadzie oznacza, że prawie każdy w tym kraju ma co najmniej nadwagę. Wyspy Cooka to jeden z najpiękniejszych krajów na świecie, ale teraz także zdecydowanie jeden z najtłustszych.

1. Nauru

Na szczycie listy 10 najbardziej otyłych krajów świata znajduje się Nauru, gdzie 61% populacji jest otyła, a całkowity odsetek nadwagi jest również najwyższy na świecie i wynosi 94,5%, co jest powodem wyjątkowo niskiej średniej długości życia mężczyzn, wynoszącej zaledwie 60,6 lat.