Wiosenne porządki w Twoim domu!

Na wiosnę nie tylko przyroda budzi się do życia. My również mamy więcej energii, którą można spożytkować na ogrom rozmaitych sposobów. Jest to doskonały czas porządki, których po długiej zimie mogło się nagromadzić całkiem sporo. Większość z nas w tym okresie zakasuje rękawy i bierze się do pracy. Jeśli chcesz jednak, aby wiosenne porządki w Twoim domu były jeszcze bardziej przyjemne, nie mogłeś trafić lepiej! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek.

Wiosenne porządki w Twoim domu

Wiosenne porządki warto zacząć od dobrego planu i reorganizacji rzeczy, które zalegają w Twoim domu. Warto na tę czynność znaleźć chwilę wolnego czasu, aby podejść do tego odpowiednio i rzeczowo. Choć za porządkiem przepada każdy, nie wszyscy lubią spędzać wolny czas na sprzątaniu. W tym wypadku może się przydać kilka cennych sposobów, które pozwolą Ci na sprawne utrzymywanie porządku.

Pozbądź się śmieci!

Weź duży worek i pozbądź się przedmiotów, które są do wyrzucenia. Nie zostawiaj sobie niczego, co teoretycznie w przyszłości może Ci się przydać, ponieważ jest to sztuczka, którą serwuje sobie większość z nas. Najczęściej nigdy nie korzystamy ponownie z uzbieranych rzeczy, a te zaczynają się niepotrzebnie gromadzić i zajmować miejsce.

Jeśli artykuły, których chcesz się pozbyć są w dobrym stanie i można z nich jeszcze korzystać, możesz je sprzedać lub oddać dla potrzebujących.

Sprzątanie od góry do dołu

Metodą, jaką jest sprzątanie od góry to po prostu rozpoczęcie sprzątania od najwyższych półek, przedmiotów i blatów. Jeśli posiadasz w swoim mieszkaniu firanki lub zasłonki, na czas pozbywania się kurzu, powinieneś je zdjąć. Unikniesz dzięki temu nagromadzenia się kolejnej warstwy brudu. Na samym końcu powinieneś odkurzyć i umyć dokładnie podłogę.

Wycierając kurz, warto zaopatrzyć się w ściereczki antystatyczne, które dokładnie czyszczą brudną powierzchnię, jak i wpływają korzystnie na mniejsze gromadzenie się kurzu.

Nie lubię sprzątać – co dalej?

Choć wiosenne porządki to jedno, warto pamiętać o nich na co dzień. Wszyscy wiemy jednak, jak ciężko czasem wygospodarować chwilę wolnego czasu, szczególnie gdy marzymy o odpoczynku. Jednym ze sposobów radzenia sobie z takimi problemami jest tygodniowy plan sprzątania. Jest to nic innego jak lista czynności, które musisz wykonać w ciągu całego tygodnia. Dzieląc je na poszczególne dni zyskujesz wolny czas, a także nie spędzasz całego dnia na sprzątaniu wszystkich pomieszczeń w Twoim domu.

Aby unikać gromadzenia się brudu i bałaganu w domu warto zacząć stosować metodę 15 minut. Jest to sposób polegający na ustawieniu minutnika na określony czas, w tym wypadku jest to 15 minut. W odliczanym czasie sprzątasz, nie rozpraszając się przy tym nawet na moment. Dzięki temu każdego dnia dbasz o porządek i nie doprowadzasz do piętrzenia się śmieci.