Praca w opiece osób starszych w Niemczech – jak wybrać agencję opiekuńczą?

Osoby starsze w Niemczech stanowią już prawie 20% społeczeństwa. Co za tym idzie – znacznie wzrasta popyt na profesjonalne Opiekunki seniora. Daje to szansę na dobrze płatną pracę wielu Opiekunom i Opiekunkom z Polski. Przed podjęciem pracy pozostaje jednak bardzo ważna kwestia – w jaki sposób zorganizować wyjazd? Duża część Opiekunek wybiera współpracę z agencją, która pomaga w przygotowaniu wszystkich formalności i w samym wyjeździe. Jednak aktualnie, ze względu na popularność branży opiekuńczej, takich firm jest bardzo wiele. Jak wybrać rzetelną i zaufaną firmę?

W jaki sposób agencja pomaga Opiekunce seniora?

Firma opiekuńcza zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z bezpiecznym wyjazdem Opiekunki osób starszych. Przede wszystkim jest to legalna praca, wykonywana na podstawie umowy. Dużym plusem podejmowania pracy z ramienia agencji jest możliwość kontaktu w razie trudności. W renomowanych agencjach wybieramy spośród zleceń, które zostały wcześniej sprawdzone przez firmę. Jednak praca z osobą straszą nie jest łatwa i czasami mogą zdarzyć się niespodziewane sytuacje. Współpracując z firmą nad wyjazdem czuwa koordynator, z którym Opiekunka może skontaktować się telefonicznie. Agencje zajmują się również dopinaniem wszelkich formalności i organizacją warunków pracy na miejscu.

Jak szukać stabilnej pracy?

W celu znalezienia rzetelnego pracodawcy najlepiej przejrzeć oferty kilku liderów z branży opiekuńczej. To firmy, które zyskały już zaufanie innych Opiekunek i Opiekunów. Przykładem takiej firmy jest Veritas Opieka – agencja, która zajmuje się kompleksową organizacją wyjazdów. Veritas Opieka zapewnia legalną umowę, a także bezpłatny transport, wyżywienie i zamieszkanie. Średnia pensja bazowa dla Opiekunki osób starszych to 1800 € miesięcznie netto. Dodatkowo agencja zapewnia pomoc doświadczonego koordynatora przez cały okres zlecenia. W razie nagłych wypadków do dyspozycji Opiekunki pozostaje całodobowa infolinia. Szukasz pracy jako Opiekunka osób starszych? Sprawdź: Opiekunka Niemcy.