Lampa do manicure hybrydowego – jak ją wybrać?

Producenci lamp do utwardzania manicure proponują wiele modeli – różnią się one mocą, wielkością, dodatkowymi funkcjami, kolorami i zasilaniem. Podpowiadamy, na jakie parametry warto zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze lampy do salonu albo do domu. Poniżej kilka wskazówek.

Profesjonalna lampa do hybryd do salonu i do domu

Manicure hybrydowy jest nadal najpopularniejszą metodą pielęgnacji oraz malowania paznokci. Panie chętnie udają się do salonów kosmetycznych na profesjonalny zabieg, ale część z nas wykonuje hybrydę samodzielnie w domu. W obu przypadkach trzeba jednak skompletować odpowiedni zestaw, a jego ważnym elementem jest lampa do hybryd – Sunone, Hi Hybrid, Semilac lub innego producenta.

Sprzęt w salonie kosmetycznym powinien być profesjonalny i wydajny. Wiele klientek zwraca na niego uwagę i decyduje się na kolejną wizytę albo szuka innego miejsca. Lampa do paznokci hybrydowych powinna mieć odpowiednią moc, by szybko, skutecznie i bezpiecznie utrwaliła hybrydę.

Lampa UV czy LED?

W sprzedaży są trzy rodzaje lamp do hybrydy – lampy UV, LED oraz UV/LED. Lampa UV jest najstarszym modelem, ale i najtańszym, więc dobrym na początek i do nauki. Lampy LED szybciej niż utwardzają lakier hybrydowy, ale nie stosuje się jej do utwardzania żelu ani akrylu. Najbardziej praktyczna i wszechstronna jest lampa UV/LED, która utwardza wszystkie produkty do stylizacji paznokci.

Lampa do manicure hybrydowego – do salonu

Lampa do hybryd Sunone salon4 UV LED 90 Watt. To profesjonalna lampa UV / LED 90W, która równomiernie utwardza lakiery hybrydowe i inne preparaty. Została wyposażona m.in. w sensor ruchu z funkcją pamięci, który działa w trybach 10s, 30s, 60s oraz 99s. Zapewni wysoki komfort podczas pracy i pozwoli w krótkim czasie przygotować idealną stylizację. Posiada energooszczędne źródło światła o dużej mocy i podwójnym zakresie fal 365nm i 405nm. Liczy aż 45 diod LED, które dają moc maksymalną o wartości 90 Watt. Jej zaletą jest także tryb niskiej emisji ciepła, który zagwarantuje komfortową pracę z wrażliwymi na ciepło dłońmi.

Lampa do manicure hybrydowego – do domu

Lampa Sunone Home 2. Nowoczesna lampa UV / LED 80W szybko utwardza hybrydę czy żele oraz inne światłoutwardzalne produkty. Posiada praktyczny sensor ruchu z funkcją pamięci, który uruchamia się po wsunięciu dłoni do lampy. Lampa zapamiętuje ostatnio ustawiony czas. Dodatkowo posiada funkcję smart, która wpływa na komfort użytkowania i na szybkość pracy. Lampa Sunone sprawdzi się zarówno przy zabiegu manicure, jak i pedicure.