Wynajem samochodów na minuty w Radomiu – co warto wiedzieć?

Wynajem samochodów na minuty jest nowoczesną usługą transportową funkcjonującą w dużych miastach. Jednym z nich jest Radom, gdzie z pojazdów udostępnianych w tej formule korzystają osoby prywatne i przedsiębiorcy

Wynajem samochodów na minuty w Radomiu – od czego zacząć?

Chcąc korzystać z samochodów na minuty w Radomiu, należy w pierwszej kolejności zainstalować na swoim telefonie aplikację PANEK CarSharing oraz zarejestrować w niej konto klienta. Jej obsługa jest bardzo prosta. Na mobilnej mapie wyświetlają się wolne pojazdy – po zarezerwowaniu wybranego auta kierowca ma 10 minut na dotarcie do niego. Otwiera się je za pomocą aplikacji – również z jej poziomu kończy się wynajem, a także płaci za przejazdy i zgłasza ewentualne usterki.

Wynajem samochodów na minuty w Radomiu – dlaczego warto?

Samochód na minuty to przede wszystkim znakomita alternatywa dla transportu publicznego oraz drogich taksówek. Opłaty są naliczane za realny czas przejazdu oraz za pokonany dystans. Nie bez powodu w tym kontekście pada takie określenie jak auto na kilometry. Radom daje kierowcom w tym zakresie możliwość wyboru różnych samochodów. Są to w głównej mierze auta świetnie przystosowane dla jazdy miejskiej, ale za pośrednictwem wspomnianej powyżej aplikacji można też wypożyczyć np. samochód dostawczy. Wiąże się to jednak z koniecznością spełnienia określonych warunków. Korzystanie z pojazdów na minuty jest też dobre dla naturalnego środowiska. Jedno współdzielone auto zastępuje kilka samochodów prywatnych – a im mniej jest ich na drogach, tym mniej wytwarzanych jest spalin.

Wynajem samochodów na minuty w Radomiu – kiedy się przydaje?

Samochód na minuty to świetny sposób na przemieszczanie się po miejskich ulicach w komfortowych warunkach. Jest niezastąpione np. podczas większych zakupów czy konieczności odebrania kogoś z umówionego miejsca. Czasami pojazd potrzebny jest jednak na kilka czy kilkanaście dni – wówczas bardziej opłaca się wynająć auto na doby. Radom ma pod tym względem urozmaiconą i bogatą ofertę.