Korekta powiek – jak przygotować się do operacji powiek?

Wraz z upływem lat nasza twarz traci jędrność i młody wygląd. Szczególnie widoczne jest to w okolicach oczu, gdzie wyjątkowo delikatna skóra zaczyna opadać i marszczyć się sprawiając, że wyglądamy staro i smutno. Opadanie powiek sprawia również, że nasze pole widzenia zawęża się, co może prowadzić do trudności z wykonywaniem codziennych czynności, takich jak prowadzenia auta, czytanie książek i wiele innych. Na szczęście istnieją sposoby, by przywrócić skórze okolic oczu dawny wygląd, takie jak korekta powiek. Jak przygotować się do tego typu zabiegu, by zwiększyć szanse powodzenia operacji oraz uniknąć nieprzyjemnych powikłań? Odpowiadamy.

Kiedy zdecydować się na wykonanie korekty powiek?

Plastyka oczu, czyli blefaroplastyka jest zabiegiem wykonywanym zarówno ze względów estetycznych, jak i medycznych. Oznacza to, że pozwala ona zniwelować oznaki starzenia się okolic oczu oraz widocznie zwiększyć komfort widzenia. Odpowiednio wykonana korekta powiek odmłodzi spojrzenie, nada twarzy promienny wygląd oraz znacząco poszerzy pole widzenia. Warto przy tym pamiętać, że kwalifikacja do zabiegu odbywa się poprzez wnikliwy wywiad z lekarzem specjalistą. Jeśli interesuje Cię korekta powiek górnych, kliknij i przeczytaj, na czym polega zabieg, jak przebiega i jakich efektów możesz się spodziewać!

Dlaczego konsultacja lekarska przed operacją opadających powiek jest konieczna?

Wizyta konsultacyjna przed plastyką powiek jest konieczna do określenia zaawansowania problemu, stanu zdrowia pacjenta oraz wystąpienia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. W trakcie rozmowy lekarz prowadzący przeprowadza wywiad, w którym pyta o przyjmowane leki, nałogi oraz alergie. Ocenia również stan oka i mierzy szerokość szpary powieki. Wynik poniżej 10 mm kwalifikuje pacjenta do wykonania korekty powiek ze względów zdrowotnych. Warto tutaj dodać, że wśród przeciwwskazań do zabiegu blefaroplastyki możemy wymienić ciąże, okres karmienia piersią, problemy z krzepnięciem krwi, a także choroby ogólnoustrojowe. Sprawdź, jak prezentuje się wygląd po zabiegu plastyki powiek, zdecyduj się na korektę powiek i pozbądź się kompleksów i problemów zdrowotnych!

Jakie badania należy wykonać przed operacją powiek?

Poza badanie okulistycznym obejmującym ocenę pola widzenia pacjent powinien wykonać kilka wskazanych przez lekarza badań laboratoryjnych, które mają za zadanie ocenić ogólny stan zdrowia oraz ocenę funkcjonowania nerek, czy też układu krzepnięcia krwi. W przypadku niepokojących wyników lekarz może zdyskwalifikować pacjenta z udziału w zabiegu lub przesunąć jego datę do czasu, gdy wyniki poprawią się.

Jak wyglądają ogólne zalecenia przed zabiegiem blefaroplastyki?

Operacja opadających powiek jest zabiegiem małoinwazyjnym, jednak jak w przypadku każdej procedury medycznej warto się do niej odpowiednio przygotować. Na 2-3 tygodnie przed korektą powiek należy całkowicie zrezygnować z opalania oraz odstawić alkohol i palenie papierosów. Przyśpieszy to proces gojenia i zapobiegnie pojawieniu się powikłań.

Na tydzień przed zabiegiem należy również odstawić leki rozrzedzające krew oraz niesteroidowe leki przeciwbólowe, takie jak popularna Aspiryna. W dniu zabiegu należy stawić się do kliniki bez makijażu oraz kremu na twarzy.