Muzeum

Autor: jaga
Wednesday, 17 Jun 2009

Telefon: 533 641 585

Muzeum „Kargula i Pawlaka” to miejsce, które w Lubomierzu koniecznie trzeba zobaczyć. Powstało w 1995 roku i mieści się przy głównej ulicy w XVI-wiecznym budynku dawnym Domu Płócienników.

W jednej z sal wiszą plakaty, które kiedyś zapowiadaly trylogię Sylwestra Chęcińskiego, stoją lalki Kargula i Pawlaka, które można zobaczyć w ruchu np. podczas odbywającego się w Lubomierzu Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych oraz usiąść na krześle, które towarzyszylo pierwszemu pokazowi tej komedii. W pozostalej części Muzeum znajdują się eksponaty, które brały udział w nagraniu filmu. Są to między innymi: płot dzielący domy Kargulów i Pawlaków, obraz Św. Antoniego rozpoczynający scenę targu (pierwszy rekwizyt), karabin, z którego "zamek wylata" i wiele innych. Można również nabyć pamiątki takie jak ziemia z Krużewnik i granaty do świątecznego ubrania.
 
Zwiedzający mogą uwieńczyc swoją wizytę w Muzeum wpisując się do księgi pamiątkowej. Najciekawsze wpisy drukowane są w miesięczniku „Sami Swoi” ®
 

Uwaga!
Z powodu remontu Muzeum Kargula i Pawlaka 
od 15 lipca 
jest  przeniesione do internatu Zespołu Szkół 
w Lubomierzu (obok kościoła)
Zapraszamy! 


Jednocześnie informujemy, że aktywny numer telefonu to: 533 641 585
Muzeum Kargula i Pawlaka
czynne jest od wtorku
do piątku od 10.00 do 16.00
W soboty i niedziele -
od  11.00 do 15.00
Cena biletu:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł (dla dzieci do lat 10)
GRUPY POWYŻEJ 10 OSÓB PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TELEFONICZNY POD NUMEREM  533 641 585                        
S E R D E C Z N I E  Z A P R A S Z A M Y